Header

61.jpg

Mužský zbor

Ponuka - vianočné CD Vianočné CD 

Mužského speváckeho zboru obsahuje 10 vianočných piesní  z Evanjelického spevníka so sprievodom organu i ľudových nástrojov.  Objednať si ho môžete na dobierku mailom:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.    Cena: 5€/ks + 2€ poštovné,balné

(alebo osobne na FÚ Záriečie)

V objednávke uveďte Vaše meno, priezvisko, adresu doručenia a počet kusov. Pre hromadné objednávky z farských úradov poštovné zdarma, možnosť platiť prevodom na účet. 

 

Ukážky piesní z vianočného CD mužského  

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prvé kroky k založeniu mužského speváckeho zboru siahajú do veľkohočného obdobia r. 2008, kedy sa pár mladých nadšencov rozhodlo zaspievať si viachlas v zariečskom chráme. Bolo z toho vystúpenie na veľkonočný pondelok a spievala sa pieseň Chvála tebe Bože náš. Motiváciou pre nich boli spomienky na viachlasný spev v chráme, ktorý sa uchovával po celé desaťročia. Ten bol typický nielen pre spev duchovných piesní z Tranoscia ale i pre miestny folklór. Keď sa v tom istom roku (2008) v druhú adventnú nedeľu konalo v Záriečí stretnutie spevokolov púchovskej doliny, br. farár chcel ku trom spevokolom prizvať ešte štvrtý. Pôvodný zámer bol pozvať spevokol z Necpál, keďže sa však necpalčania zúčastniť nemohli, muselo sa nájsť náhradné riešenie. A práve vtedy sa zbor dostal do svojej fungujúcej podoby, kedy ho tvorilo 12 členov, pričom na premiére stretnutia spievali desiati a to piesne: Chvála Tebe Bože náš a Ó Pane drahý (druhá s inštrumentálnym doprovodom klávesy – Martin Melišík). Od vzniku pracoval spevokol pod vedením Martina Melišíka, ktorý prišiel na zárieckú kantorskú lavicu práve v roku 2008 a v roku 2009 bol zborovým konventom zvolený za kantora zboru. Repertoár spevokolu tvorili spočiatku piesne z evanjelického spevníka, ktoré interpretoval v jednoduchých trojhlasných harmonizáciach. K tomu využíval sprievod hudobných nástrojov (organ, klavír, cimbal, kontrabas, akordeon, husle, viola, gitara).

Postupne spevokol skúšal interpretovať i umelecky spracované skladby z dostupnej literatúry. Spevokol postupne rástol a prišla i túžba natočiť vlastné CD. Jeho motív bol od začiatku orientovaný na vianočné piesne. K takémuto dielu však chlapci potrebovali niečo viac, ako len vedieť zaspievať melódiu. Preto požiadali o odbornú konzultáciu Ivanu Sabanošovú z Bratislavy. S ňou sa Martin Melišík zoznámil ešte ako púchovský kantor pri vystúpení mládežníckeho spevokolu z Evanjelického lýcea v púchovskom kostole. Spolupráca však nabrala oveľa vyššie obrátky a 17.10.2010 si ju spevokol zvolil za dirigentku a umeleckú vedúcu. Pod Ivaniným vedením funguje spevokol dodnes a chlapci svoje rozhodnutie neoľutovali. Veď ich priviedla k vytúženému CD, ktoré spoločnými silami pripravili k oslave narodenia Spasiteľa.

 

 Dirigentka: Ivana Sabanošová,M.S.M.

 :-)

 

  Kontakt na spevokol:

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Spevokol s dirigentkou v zárieckom kroji

 

 

 

Z našich vystúpeni:

 

Viac fotografií nájdete v rámci albumov v časti FOTOGALÉRIA (VIDEOGALÉRIA)

Joomla templates by a4joomla