Header

61.jpg

mladez zariecie

 

 

Mládež + Klub Z-246

Dorast Besiedka
Záriečie
Piatok 19:00 v Hrade

Záriečie
Sobota 17:30 v Hrade

Zbora
Sobota 19:30 v ZŠ

Záriečie
Nedeľa 9:30

(zraz pred kostolom)

Zbora
Nedeľa 11:00 v ZŠ

  Záriečie: 
   Zbora: 

 

Niečo o mládeži

Ahoj, zdravíme ŤA!

Možno sa ešte nepoznáme a možno si už o náš niečo počul, čo sa Ti páčilo alebo Ťa rozčúlilo, neviem. Ale chceme sa Ti predstaviť, posúď sám.

Hovoríme si MLÁDEŽ. Sme „ľudia“ –úplne obyčajní, ničím extra, no ako „ľudia“, máme aj mnohé svoje muchy a chybičky krásy. Nie sme dokonalí a ani sa na takých nechceme hrať – to by bola riadna bieda.

Každý z nás je iný, ale aj keď sme každý z iného cesta, stretávame sa a radi spolu trávime čas ...nijak špeciálne, k čomu by bolo nutné niečo ovládať, alebo niekým byť. Trávime časspolu, lebo chceme. Nikto nás nenúti ani netlačí. Je nám spolu dobre aj preto, že nás spájajú rovnaké veci.  Radi sa smejeme, až nevládzeme dýchať... Máme radi vôňu pokosenej trávy a dobré fotky z našich akcií, ktoré sú nezabudnuteľné... Máme radi grilovačky, bicyklovačky a teplé večery, keď sa nechce ísť domov... A radi hľadíme do krbu, ktorý vytvorí vždy tú správnu atmosféru...

Svoje dôležité miesto tu má dobrá hudba. Väčšinou ide o taký náš „unplugged“ pre Neho ...čisto, či falošne –to je jedno hlavne pravdivo a skutočne! Tiež radi kecáme ...o veciach, o živote, o nás, o všetkom o čom sa dá. Radi načúvame... jeden druhému, sebe samému ...hlavne však Božiemu hlasu, lebo iba vďaka tomu spoznávame samých seba, rozumieme a stávame sa slobodnými...

Inak tu všetci stresujeme,skúškujeme, učíme sa, nestíhame,zháňame robotu ... alebo len tak smeJ

Neboj sa, sme úplne normálni a pritom nepotrebujeme cez víkend žúrovať a vymazať mozog, aby sme sa mali potom o čom baviť a na čom smiať...  

Nepotrebujeme ani frajerské reči, aby sme dokázali, že niekým sme a niečo znamenáme ...a nepotrebujeme ani ľuďom klamať (svojimi názormi, oblečením, rečami...), aby sme sa im zapáčili a zakryli vlastné zranenia a nedostatky. No nepotrebujeme to len preto, lebo vieme, komu sme uverili – žiadne „rozprávky“. Nepotrebujeme to preto, lebo Boh nás z toho dostal von a hoci nie sme dokonalí a občas niečo dokonale pokašleme, môžeme vstať a ísť ďalej. Nepotrebujem to preto, lebo sme spoznali Toho, kto hoci sa nedá chytiť, vidieť, či speňažiť, vie o čom život je a ukazuje to aj nám. On si nerobí ilúzie, nežiada nemožné... berie nás takých, akí sme, a preto môžeme rásť a pritom „stáť nohami na zemi“.

V piatok večer je HRAD náš, tak radi spoznáme aj my Teba. Netreba k tomu nič viac, len kúsok odvahy a pohybu. Teraz je rad na Tebe – PREDSTAV SA NÁM.


Niečo o doraste

HEJ TY! Ak si mladý telom, alebo aspoň duchom, a zdá sa ti, že nemáš v sobotu o 17:30 nič dôležité na práci, príď sa mrknúť, či sa svieti v „Hrade“ na fare. Ak áno, neváhaj, pozbieraj odvahu a nazri dovnútra, čo sa tam robí. >:D.

Ak zrovna nie je posledná sobota v mesiaci (kedy sme v Púchove na „Klube E“), mal by si tam nájsť veľký hluk a hŕbu mladých ľudí, ktorí čakajú aj na teba. Títo sympatickí blázni sa radi zabávajú napríklad šróbkou (kalčetom), spoločenskými hrami, srandovnými aktivitami, či hulákaním v podobe spevu. Prečo to vlastne robia? Hmmm? ... Lebo im je spolu dobre! Neveríš, že aj na fare môžeš zažiť srandu a adrenalín? Tak sa opýtaj kamošov, ktorí tam chodia, alebo sa presvedč na vlastné oči a posúď sám. Ale čo na fare ... Hlavne s Bohom. Veď o Ňom to celé je.

Túži mať s nami toto spoločenstvo a rovnako aj s tebou. Okrem mnohých zážitkov, ktoré sa tam dajú zažiť, ba dokonca sa môžeš naučiť na niečom hrať, dozvieš sa aj veci, ktoré si o Bohu možno nevedel. A to všetko úplne zadarmo a bez viazanosti! Vravím, stačí zdvihnúť zadok, vyrvať PC zo steny a dogúľať sa na faru. Nehanbi sa! Nájdeš nás aj na facebooku.

Anketa dorastákov: Prečo chodíš na dorast?

@Andrej, 12 rokov: „Je tu sranda a dobré príbehy o Bohu.“   @Kubo, 14 rokov: „Vynikajúci, úprimní ľudia, kvôli Pánu Bohu, zažívam tu pekné chvíle, je tu sranda.“    @Roman, 13 a 1/2 roka: „Je tu sranda, baví ma to. Sú tu dobrí vedúci. S vedúcimi sa dá porozprávať.“   @Palo, 13,8 roka :D: „Chodím sem kvôli Bohu, kamošom a preto, že je tu sranda :P“   @Romana, 13 rokov: „Lebo je tu sranda, páči sa mi tu a je omnoho lepšie, ako doma sedieť pred telkou.“   @Emma, 13 rokov: „Je to tu super... Kamoška mi ukázala, aký je Boh! A keď som Ho spoznala, zmenil sa mi život. Na doraste ho ešte viac spoznávam.“   @Dano, 13,7 roka: „Je tu zábava, dozvie sa nové veci o Bohu, biblii, upevňuje ma to tu vo viere.“   @Jakub, 12 rokov: „Lebo sa mi chce, nemám doma čo robiť. A musím.“   @Emka, 10 rokov: „Lebo to tu mám rada a bola som aj na tábore. Páči sa mi tu, je tu sranda.“     @Martin, 14/15 rokov: „Páči sa mi tu a mám tu kamošov a som tu viac s Bohom.“   @Aďo, 12,385 roka: „Lebo tu mám dobrých kamarátov a kuliva Bohu.“


Niečo o besiedke v Záriečí

Besiedka - nedeľné spoločenstvo detí prebieha počas služieb Božích - každú nedeľu  (9:30) okrem veľkých cirkevných sviatkov. Stretávame sa pred kostolom a spoločne sa zúčastňujeme začiatku služieb Božích. Samotná besiedka prebieha v Čajovni v Hrade (nakoľko zborová miestnosť na fare je v rekonštrukcií).

Obsahom nedeľnej besiedky sú biblické a misionárske príbehy a spoločný spev piesní. Besiedka sa spravidla delí na dve triedy, čo závisí od počtu detí, ktoré ju navštevujú. Všetky deti, ktoré ešte na besiedke neboli srdečne pozývame a tešíme sa na vás.

 

Niečo o besiedke a doraste v Zbore

Dorasťáci v Zbore sa stretávajú pravidelne každú sobotu o 19:30 pri spoločných chválach, modlitbách, čítaní a premýšľaní nad Božím slovom a množstve iných aktivít ako je stolný tenis, “pečenie“ nepečenej torty, súťaže, hry, pozeranie filmov, tvorivé činnosti, výkendovky. Počas leta organizujem tábor (napr. v roku 2012 v Kováčovej, kde sme si brali príklad od Nehemiáša a v novom školskom roku sme sa pustili študovať Zjavenie Jána).

Ku koncu roka pripravujeme Vianočné divadlo, ktoré sa každoročne hrá v kultúrnom dome v Zbore, pričom ho chceme obohatiť o vianočnú tržnicu, kde sa budú za dobrovoľný finančný príspevok predávať veci vyrobené dorastom a deťmi, vyzberané peniaze pôjdu na stavbu novej klubovne.

Nedeľná besiedka je počas každej nedele od 11:00 do 12:30 a okrem biblických príbehov, preberáme misionárske príbehy, učíme sa naspamäť verše z Biblie, spievame a podľa počasia hráme hry vnútri, alebo vonku /kriket, futbal, vodný volejbal, v zime súťažíme v stavaní snehuliakov, alebo sa ideme sánkovať/. Z dlhodobejších plánov sa najviac tešíme na stavbu novej klubovne, kde chceme aktívne pomáhať a veríme, že si nás Pán Boh použije, aby Ho mohli spoznať aj ďalší a ďalší ľudia. Tešíme sa na každého nového dorasťáka, dieťa, rodičov, babky i dedkov, ktorí prídu na naše stretnutia, vystúpenia alebo nás podporia svojimi modlitbami.

 

 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla